Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019r.

  1. Dziś 1 września – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy i 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny oraz o wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny. Prośmy również o łaskę pokoju dla całego świata.
  2. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowy rok szkolny będziemy modlić się podczas Mszy świętych. Okazja do spowiedzi w naszym kościele  w  dni powszednie od 530 do 900 i od 1700 do 1800, a w niedziele – 30 minut przed każdą Mszą św.
  3. W środę w liturgii wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic: Marii Stelli Mardosewicz i 10 Towarzyszek – Sióstr Nazaretanek z Nowogródka.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych  dniach po Mszach świętych o godz. 900 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi jakich doznaje od ludzi; w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę – 8 września – przypada ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W Polsce Święto to nazywane jest Świętem Matki Boskiej Siewnej. W tym dniu błogosławi się ziarno przeznaczone do siewu i zanosi modlitwy o dobre urodzaje
  6. W przyszłą niedzielę 8 września – odbędzie się też XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłemOblubieniec jest z wami”. Hasło stanowi nawiązanie do 25 rocznicy podpisania przez św. Jana Pawła II „Listu do Rodzin”.  Godzina 900 Droga Krzyżowa od kaplicy „u Piłata”, godzina 1100 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zachęcamy do indywidualnego udziału w tej Pielgrzymce.
  7. Już dziś informujemy, że w przyszłą sobotę – 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, będziemy przeżywali w naszym kościele Uroczystość Odpustową ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Zapraszamy wszystkich Wiernych na te uroczystości. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona
    o godz.1730. Będziemy się łączyli w tym dniu z wszystkimi zebranymi na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne “Polska pod krzyżem”. Organizatorzy Fundacji Solo oraz biskup włocławski Wiesław Mering.