Ogłoszenia duszpasterskie: 21 Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019r.

  1. W poniedziałek  – 26 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ   MARYI  PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. W tym dniu na wszystkich Mszach świętych odnowimy Akt Zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. Uroczyste Msze św. o godzinie 800;  900 i 1730.
  2. Ponadto w liturgii w rozpoczynającym się tygodniu: we wtorek wspomnienie  św. Moniki;  w środę  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek  wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. W piątek wspomnienie bł. Michała Ghebre, kapłana i męczennika,ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który poniósł śmierć męczeńską w Etiopii.
  4. W przyszłą niedzielę – 1 września  – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Jest to równocześnie 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny oraz o wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny. Prośmy również o łaskę pokoju dla całego świata.
  5. Okazja do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przez cały tydzień od 530 do 900 i od 1700 do 1800.
  6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i opieki świętych patronów.