Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2019 r.

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świętych święcimy kwiaty i zioła. Dziękujmy Maryi za jej opiekę nad naszą Ojczyzną.
  2. Dzisiaj też obchodzimy Dzień Wojska Polskiego .Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy doniosłe wydarzenia w nasze narodowej historii : tzw. „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.
  3. Powstała inicjatywa modlitewna „Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska za Ojczyznę” organizowana oddolnie poprzez różne wspólnoty katolickie, podczas której będzie odmawiana Nowenna Pompejańska w intencji odrodzenia i jedności Narodu Polskiego. Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawia się trzy części Różańca świętego. Przez 27 dni odmawiamy cześć błagalną nowenny i na końcu różańca specjalną modlitwę. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną i okolicznościową modlitwę. Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej: Królowo Różańca świętego, módl się za nami! Nowenna rozpocznie się 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia  NMP a zakończy 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej. Organizatorzy uruchomili dla uczestników tej modlitwy stronę na Facebooku o nazwie” Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska za Ojczyznę”. Modlitwa ma być odmawiana prywatnie indywidualnie w domach przez uczestników.
  4. W liturgii jutro – 16.08.2019 r. wspomnienie  św. Stefana Węgierskiego, króla, a w sobotę – ŚWIĘTO ŚW. JACKA, patrona archidiecezji krakowskiej.
  5. Modlitewną pamięcią ogarnijmy tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  6. Wszystkim życzymy radosnego przeżycia dzisiejszej uroczystości