Ogłoszenia Duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019r.

  1. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W czwartek – 20 czerwca –  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało). Centralna procesja Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Wawelskiej o godzinie 900. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, św. Brata Alberta Chmielowskiego; w czwartek błogosławionego Władysława Bukowińskiego; w piątek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
  4. W sobotę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godzinie 1700 Msza św. z procesją światła.
  5. W przyszłą niedzielę 23 czerwca w naszej parafii św. Floriana, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, o godz.1100 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św., a następnie ulicami parafii przejdzie Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy Naszym Domu – Domu Księży Misjonarzy, drugi – przy ul. Krzywej, trzeci – na ul. Paderewskiego przy ASP, czwarty – przy kościele parafialnym. Wracamy do starej tradycji – Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Proboszcz parafii – Ks. Prałat Grzegorz Szewczyk zaprasza wszystkich do udziału w tej procesji.
  6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Siostry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  z Jazłowiec na Ukrainie zbierają ofiary na budowę przedszkola dla biednych dzieci. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.