Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2.06.2018 r.

  1. Dzisiaj 2 czerwca mija 40 rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce, wizyty, która “odmieniła oblicze” nie tylko polskiej ziemiDziękujmy Bogu w modlitwie za św. Jana Pawła Wielkiego.
  2. W Polsce obchodzimy dziś też, Święto Dziękczynienia. Z tej racji odbywa się Ogólnopolska zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  3. Trwa podróż Apostolska Papieża Franciszka do Rumunii. Jednym z najważniejszych punktów wizyty jest niedzielna Święta Liturgia w mieście Blaj w Siedmiogrodzie, w trakcie której papież beatyfikuje siedmiu biskupów greckokatolickich, męczenników czasów komunizmu.
  4. Od jutra rozpoczyna się modlitwa przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia wspomnienie: w poniedziałek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – św.Norberta, biskupa; w piątek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka męczenników franciszkańskich; w sobotę  św. Jadwigi  królowej.
  6. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz.900 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa
  8. W sobotę 8 czerwca o godzinie 1100 w Bazylice Mariackiej Uroczyste Dziękczynienie za beatyfikację bł. Michała Giedroycia.
  9. W przyszłą niedzielę, która będzie Uroczystością Zesłania Ducha św. Jerzy Górny, moderator Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, będzie głosił  kazania na wszystkich Mszach świętych, a młodzież  będzie zbierała ofiary na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu edukacyjno-integracyjnego dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wypoczynku jest Stowarzyszenie Miłosierdzia.