Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Ponadto w poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny prezbitera, którego peregrynacja relikwii, odbywa się aktualnie w Krakowie. Uroczysta Msza św. Odpustowa przy relikwiach dzisiaj o godzinie 18.30 w kościele Ojców Bernardynów przy ul. Bernardyńskiej.
  2. We wtorek wspomnienie św. Jan Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  3. W środę wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy. W Sanktuarium                                     św. Jana Pawła II w Krakowie o godz.1700 Msza św. z procesją światła.
  4. W czwartek wspomnienie św. Joanny – Antydy Thouret, dziewicy, założycielki Instytutu Sióstr Miłosierdzia.
  5. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  6. W sobotę 25 maja o godzinie 9.00 w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy na Stradomiu, odbędzie się uroczystość święceń Prezbiteratu i Diakonatu. Uroczystości przewodniczyć będzie Em.Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Natomiast w katedrze na Wawelu o tej samej godzinie święceń prezbiteratu udzieli J.E.Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Kandydatów do święceń polecamy modlitwie wiernych.
  7. W przyszłą niedzielę – 26 maja – przypada Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy; dla żyjących  – prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych –  o dar nieba. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza.
  8. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które sprawujemy w dni powszednie codziennie o 18.00 a w niedzielę o 17.15. Wynagradzajmy Matce Bożej za znieważanie Jej Częstochowskiej Ikony.