Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 1. Jutro 25 marca – będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia. W Bazylice Mariackiej -która będzie w tym dniu kościołem pasyjnym – o godz.18.30 Uroczystą Mszę św. w intencji Ochrony życia człowieka odprawi ks. abp Marek Jędraszewski. Dzień Świętości Życia przypada dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem.  Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. W okolicach tego dnia na Jasną Górę przybywają obrońcy życia z całej Polski, by modlić się w intencji ochrony życia.
  W naszym kościele jutro uroczyste Msze św. o godz. 9.00  i  17.30.
  W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Siostry Miłosierdzia odnawiają swoje śluby święte. Otoczmy w tym dniu Siostry Miłosierdzia naszą modlitwą. Módlmy się szczególnie w intencji Sióstr Miłosierdzia, które posługują w naszym Domu i kościele. Wypraszajmy Siostrom potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w realizacji powołania oraz prośmy o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
 2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale
  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – (po Mszy świętej popołudniowej).
 3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 9.30 i  00 odprawiamy  Drogę Krzyżową. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy
  od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy tj. od 14 do 17 kwietnia br. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Józef Łucyszyn.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w kościołach stacyjnych. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 6. Wszystkim solenizantkom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 7. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych !

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !