Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

  1. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Na pierwsze nabożeństwo zapraszamy już dziś.
  2. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 930 i  1800. Za odprawienie  Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy od 14 do 17 kwietnia br. Módlmy     się w intencji wszystkich misjonarzy i rekolekcjonistów głoszących misje i rekolekcje święte w czasie tegorocznego Wielkiego Postu oraz o nawrócenie grzeszników.
  4. W poniedziałek 11-go  marca o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA  Św. kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia szczególnie w intencji konających. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  5. W środę 13 marca br. obchodzić będziemy 6 rocznicę wyboru na stolice Piotrową papieża Franciszka. Obejmijmy w tym dniu osobę Ojca Świętego osobistą modlitwą.
  6. W sobotę 16 marca br. odbędzie się Pielgrzymka kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  7. Przyszła niedziela, 2 Wielkiego Postu, w Kościele polskim jest „Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbędzie się Ogólnopolska akcja pomocy polskim misjonarzom, pracującym w Afryce. Przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia.
  8. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.