Ogłoszenia Duszpasterskie: 8 Niedziela Zwykła – 3.03.2019 r.

  1. W naszej Archidiecezji od dnia dzisiejszego rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej  to jest do dnia 16 czerwca br.   Dzisiaj rozpoczyna się też 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  2. W poniedziałek – 4 marca – przypada święto św. Kazimierza Królewicza patrona naszej archidiecezji.
  3. Najbliższa środa to Środa popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. W tym dniu odprawimy dodatkowe Msze św. o godzinie 00 i 16.30. Podczas wszystkich Mszy świętych obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że w Środę popielcową obowiązuje post, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (obowiązuje od 14 roku życia) oraz post ścisły, polegający na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny wszystkich na miarę naszych możliwości.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszach świętych o godzinie 9.00 i 17.30 modlić się będziemy o nowe święte powołania.
  5. W piątki Wielkiego Postu po Mszach św. o godz. 9.00 i 17.30 odprawiać będziemy Drogę Krzyżową. Natomiast we wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy Gorzkie Żale po Mszy świętej popołudniowej, która rozpoczyna się o godz.16.30. Kazania pasyjne będą głoszone podczas nabożeństwa Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Przez cały okres Wielkiego Postu, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wiernych do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Szczegółowy plan wywieszony jest przy wyjściu z kościoła i w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej archidiecezji.
  7. Już dziś informujemy, że  każdego  11-go dnia miesiąca będzie odprawiana  Mszę św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  w intencji chorych i cierpiących. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie też możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Zapraszamy 11 marca br. na godzinę 15.00.
  8. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.