Ogłoszenia Duszpasterskie: 4 Niedziela Zwykła – 3.02.2019 r.

  1. Dzisiaj wspomnienie św. Błażeja męczennika, patrona od chorób gardła.
  2. W liturgii kościoła wspominamy: we wtorek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę, która oddala życie za wiarę; w środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w czwartek  –  7 lutego – wspomnienie bł. Rozalii  Rendu, dziewicy, Siostry Miłosierdzia.
  3. W czwartek jako pierwszy miesiąca po mszy św. o godzinie 900 będziemy modlili się o nowe powołana kapłańskie i zakonne.
  4. 11 lutego – przypada w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu przypada XXVII Światowy Dzień Chorego. Już dziś informujemy, że uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730. W czasie Mszy świętych o godzinie  900 i 1730  zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Prosimy aby osobom starszym i chorym umożliwić przybycie do świątyni. Od godziny 1000 do 1700 będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej Lourdeńskiej. O godzinie 1500 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Adoracja zakończy się o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych, a szczególnie chorych, cierpiących, starszych wiekiem i opiekujących się chorymi do udziału w tych Uroczystościach.
  5. W kościele św. Marka (przy ul.św.Marka 10) w piątek – 8 lutego o godzinie 1800 konferencja przybliżająca życie i duchowość  bł. Michała Gedroycia
  6. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.
  7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w kolejnym tygodniu.