Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019 r.

  1. Trwają przygotowania do 34-tych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia br. Już dziś młodzież z Archidiecezji Krakowskiej w liczbie ponad 600-set osób wyrusza do Panamy, aby spotkać się z Ojcem Świętym i doświadczyć Żywego Kościoła. Wczoraj, 12 stycznia,  w Sanktuarium św. Jana Pawła II arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św., dokonał diecezjalnego posłania młodzieży na Światowe Dni Młodych w Panamie. Metropolita wystosował też specjalne przesłanie do młodzieży. Polecajmy w modlitwie młodych, by ich spotkanie z Ojcem świętym przyniosło duchowe owoce.
  2. W rozpoczynającym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek  – 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata;  w sobotę – 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy w naszej Archidiecezji przeżywali TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”  (Pwt 16,18-20). W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan można uzyskać odpust zupełny za podjęcie jakichś funkcji w jego celebracji i uczestnictwo w jego zakończeniu.
  4. W przyszłą niedzielę 20 stycznia podczas Mszy św. o godz.16.30 w naszym kościele będzie śpiewał Chór Mariański z parafii Matki Bożej Lourdeńskiej. Po Mszy św. Chór zaprezentuje Koncert Kolęd. Serdecznie zapraszamy.