Ogłoszenia Duszpasterskie: 15 Niedziela Zwykła – 11.07.2021r.

  1. Dziś przypada  święto św.  Benedykta, opata, patrona Europy.
  2. Dzisiaj w naszym kościele o 1500 Msza św. w intencji chorych w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej z udzieleniem Sakramentu Chorych.
  3. W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta; w czwartek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej; w przyszłą niedzielę św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  4. Piesza 41 Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny odbędzie się  w dniach  6 – 11 sierpnia br.
  5. Dzisiaj rozpoczyna się w Archidiecezji Krakowskiej Nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą św., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będą odmawiane modlitwy  i tajemnica Różańca świętego.
  6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży i dobrego bezpiecznego wypoczynku.