Ogłoszenia Duszpasterskie: 14 Niedziela Zwykła – 4.07.2021r.

  1. Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia Bazyliki  Metropolitalnej w Krakowie.
  2. W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy  Ledóchowskiej dziewicy; w czwartek wspomnienie   św. Jana z Dukli, prezbitera;  w piątek św. Franciszka Regis Cleta; w niedzielę – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  3. W przyszłą niedziele 11-go  lipca  o godzinie 1500 w naszym kościele dodatkowa  MSZA  Święta w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.
  4. Dzisiaj zapraszamy na koncert muzyki sakralnej, który odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 1630. Na organach zagrają Bartłomiej Chmielewski oraz Igor Sikorski, a zaśpiewa Franciszek Pawłowski. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłuchania koncertu na żywo.
  5. W Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach otwarta jest Wystawa Multimedialna „Śladami Jezusa”. Jest to niezwykła podróż multimedialna łącząca edukację z ewangelizacją. Widzowie przenoszą się do Jerozolimy z I wieku, by poznać  tajemnicę  męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. Narratorem wystawy jest Piotr Fronczewski, którego niezwykły głos prowadzi przez 8 multimedialnych sal podczas tej wyjątkowej podróży. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
  6. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu wakacyjnym.