Ogłoszenia Duszpasterskie: 4 Niedziela Zwykła – 31.01.2021

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  2. W liturgii kościoła wspominamy: w środę św. Błażeja męczennika, patrona od chorób gardła; w piątek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę, która oddala życie za wiarę;  w sobotę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki  i Towarzyszy.
  3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to też XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na wsparcie  zakonów kontemplacyjnych. Na liturgię przynosimy świece.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień   od  530  do  930   i  od  1700  do  1800
  5. 11 lutego – przypada w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu przypada XXIX Światowy Dzień Chorego. Już dziś informujemy, że uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730. W czasie Mszy świętych  o godzinie  900 ; 1500  i 1730  zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Od godziny 1000 do 1500 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej Lourdeńskiej. O godzinie 1450 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będzie również Msza św. o godzinie 1500 jak każdego 11-tego dnia miesiąca. Adoracja zakończy się o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie zapraszamy szczególnie chorych, cierpiących, starszych wiekiem i opiekujących się chorymi do udziału w tych Uroczystościach.
  6. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6
    w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.
  7. Odczytać komunikat Metropolity !

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w kolejnym tygodniu.