Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2021

  1. Dzisiaj, w pierwszym dniu Nowego Roku, z inicjatywy Ojca Świętego cały chrześcijański świat w sposób szczególny zanosi modły o „pokój dla świata”. Czynimy to pod opieką Patronki dnia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi . Módlmy się o pokój w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony – szczególnie w Ziemi Świętej. Na progu Nowego Roku pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia: obfitych łask, zdrowia, pomyślności, codziennej radości    i pokoju serca. Dziękujemy Bogu za obecność w naszej  świątyni i w naszych rodzinach. Niech każdy z nas stanie się jeszcze bardziej głosicielem pokoju razem z Maryją, niech Ona otacza wszystkich swoją opieką i wyprasza u swego Syna wiele potrzebnych łask na każdy dzień Nowego 2021 Roku.
  2. Dziś w pierwszym dniu Nowego Roku można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź…
  3. Dziś przypada pierwszy piątek a jutro pierwsza sobota miesiąca.   Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa eucharystyczne.
  4. W liturgii Kościoła obchodzimy w sobotę – 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

    Niech Boże błogosławieństwo wzmacnia nasze siły do dawania świadectwa wiary w Nowym Roku.