Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela, 2 Wielkiego Postu, w Kościele polskim jest „Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbywa się Ogólnopolska zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia. Ofiary na ten cel można złożyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
  2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – (po Mszy świętej popołudniowej).
  3. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 9.30 i  00. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy tj. od 5 do 8 kwietnia br.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w kościołach stacyjnych. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Archidiecezji.
  6. W środę 11-go marca o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA Św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej  Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Zapraszamy  Apostolat Maryjny i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do ewangelizacji poprzez rozpowszechnianie  „Daru Niepokalanej”, jakim jest Cudowny Medalik i wszystkich czcicieli Matki Bożej Lourdeńskiej.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  8. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych !

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !