Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 1 MARCA 2020r.

  1. Dziś 1 marca świętujemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Otoczmy ich  naszą modlitwą.
  2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Na pierwsze nabożeństwo zapraszamy już dziś.
  3. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 930 i  1800. Za odprawienie  Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy od 5 do 8 kwietnia br. Módlmy się w intencji wszystkich misjonarzy i rekolekcjonistów głoszących misje i rekolekcje święte w czasie tegorocznego Wielkiego Postu oraz o nawrócenie grzeszników.
  5. W liturgii w środę – 4 marca – przypada święto św. Kazimierza Królewicza patrona naszej archidiecezji.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 900 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek wynagradzające Najświętszemu Serca Pana Jezusa a w sobotę Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W dni powszednie Wielkiego Postu przed popołudniową Mszą święta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w ramach tej adoracji odmówimy litanie do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.
  7. Przyszła niedziela, 2 Wielkiego Postu, w Kościele polskim jest „Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbędzie się Ogólnopolska akcja pomocy polskim misjonarzom, pracującym w Afryce. Przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia.
  8. Polecamy prasę katolicką najnowszy numer NIEDZIELI ciekawe artykuły między innymi o Kościołach Stacyjnych W Rzymie; o księżach wyklętych i o czasie rzeczywistej pokuty.