Ogłoszenia Duszpasterskie Święto Ofiarowania Pańskiego 4 Niedziela Zwykła – 2.02.2020r.

  1. W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Błażeja, w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę, która oddała życie za wiarę; w czwartek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek wspomnienie bł. Rozalii  Rendu, dziewicy, Siostry Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Po mszach św. o godzinie 900 okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek będziemy modlili się o nowe powołana kapłańskie i zakonne, a w piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi i grzechy. W piątek nabożeństwo do NSPJ również po Mszy św. wieczornej. W tym dniu nie będzie natomiast codziennej adoracji, która jest przed Mszą św. wieczorną.
  3. 11 lutego – przypada w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego. Już dziś informujemy, że uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730. W czasie Mszy świętych o godzinie  900 i 1730  zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby osobom starszym i chorym umożliwić przybycie do świątyni. Od godziny 1000 do 1700 będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej Lourdeńskiej. O godzinie 1500 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Adoracja zakończy się  o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie już dziś zapraszamy wszystkich Wiernych, a szczególnie chorych, cierpiących, starszych wiekiem i opiekujących się chorymi do udziału w tych Uroczystościach.
  4. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6
    w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.
  5. Dom Pomocy Społecznej im. Helclów zaprasza osoby opiekujące się chorymi w domach na bezpłatne warsztaty w każda środę na godzinę 16.00.
  6. Polecamy prasę katolicką – najnowszy numer NIEDZIELI, a w nim ciekawe artykuły: o zakonie Paulinów;  o ułatwieniach, jakie dają e-recepty i o tym, komu Kościół może odmówić udzielenia Komunii św.