Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019 r.

  1. Dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  2. We wtorek 6 sierpnia –  ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. W Kościele obchodzono je stosunkowo wcześnie, bo już od VI wieku. Jako obowiązujące wprowadził je do kalendarza liturgicznego papież Kalikst III na podziękowanie Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego odniesione pod Belgradem w dniu 6 sierpnia 1456 roku.  W Polsce znane jest od XI wieku. Przemienienie Pańskie jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  3. Księża Pijarzy zapraszają na Uroczystości Odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Pijarskiej 2  –  6 sierpnia o godzinie 1900.
  4. We wtorek wyrusza z Krakowa 39 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. O godzinie 700 Abp Marek Jędraszewski odprawi Msze św. na Wzgórzu wawelskim. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami i do pozdrowienia pielgrzymów w czasie przejścia przez nasze miasto.
  5. Ponadto w liturgii w najbliższym tygodniu : w środę, wspomnienie, św. męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy; w czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera; w piątek ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA  (EDYTY STEIN), DZIEWICY I MĘCZENNICY, patronki Europy; w sobotę – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, Diakona i Męczennika.
  6. W przyszłą niedzielę   11-go sierpnia o godzinie 1500 w naszym kościele  kolejna MSZA  ŚW.  w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia szczególnie w intencji konających. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  7. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu wakacyjna solenizantom obfitych Bożych Łask.