Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

  1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy w tak trudnych warunkach pogodowych.
  2. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Marty; we wtorek wspomnienie św. Justyna de Jacobis, biskupa, Misjonarza pracującego w Etiopii; w środę  31 lipca  wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  3. W czwartek 1 sierpnia – przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Sierpień, to miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątniczy szlak. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 1 sierpnia przypada też liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Po Mszach św. o godz. 900 okolicznościowe nabożeństwa. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień   od 530 do 930 i od 1700 do 1800. W sobotę  3 sierpnia  przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu w naszym kościele odprawimy kolejne Nabożeństwo Wynagradzające Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o które Matka Boża prosiła w czasie Objawień w Fatimie. Pełna wymowa tego Nabożeństwa to udział w nich przez pięć kolejnych miesięcy z intencją wynagradzającą. Nabożeństwo to obejmuje uczestnictwo we Mszy św., w czasie, której należy przystąpić do Komunii św. ( do spowiedzi można przystąpić wcześniej, albo w tym samym dniu ). Po Mszy św. w ramach tego nabożeństwa należy odmówić cząstkę różańca św. przed  Najświętszym Sakramentem i uczestniczyć w 15 minutowej medytacji nad tajemnicami różańcowymi, ofiarując te modlitwy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i Sercu Pana Jezusa za grzechy i zniewagi całej ludzkości. Zapraszamy wszystkich Wiernych na godz.900. Jest to nabożeństwo cyklicznie odprawiane w każdą, pierwszą sobotę miesiąca w naszej świątyni.
  5. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży, dobrego wypoczynku.