Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019 r.

  1. Dzisiaj wspomnienie św. Stanisława KAZIMIERCZYKA, kapłana. Dziś też rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma świętego.
  2. W poniedziałek – 6 maja – Święto Świętych  Apostołów   Filipa   i   Jakuba.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy w niedziele o godz.1715 w dni powszednie o godz.1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W środę – 8 maja – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i MĘCZENNIKA – Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
    Uroczyste Msze św. w naszym kościele  o godz. 900 i 1730.
  5. W czwartek – 9 maja – przypada Uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym dniu otoczmy Siostry Miłosierdzia, które posługują również w naszym Domu i kościele, naszą szczególną modlitwą. Wypraszajmy Siostrom potrzebne Boże błogosławieństwo w realizacji charyzmatu Zgromadzenia i łaskę nowych powołań.
  6. W sobotę 11-go maja o godzinie 1500 w naszym kościele  Msza św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia szczególnie w intencji konających. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  7. Z przykrością informujemy, że w sobotę 4 maja w tutejszym Domu Zgromadzenia odszedł do wieczności Ks. Jan Kowalik. Długoletni proboszcz parafii Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem i Parafii Błogosławionej Anieli Salawy w Krakowie. Budowniczy dwóch kościołów na Olczy w Zakopanem i w Krakowie przy ulicy Kijowskiej. Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Jana Kowalika odbędą się w kościele Błogosławionej Anieli Salawy przy ul. Kijowskiej 29 w czwartek 9 maja o godzinie 1030. Polecamy modlitwie wiernych osobę zmarłego zasłużonego kapłana.