Ogłoszenia Duszpasterskie: 2 Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

  1. Dzisiaj 28 kwietnia – przeżywamy  Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W tym roku upływa 80 rocznica śmierci Siostry Faustyny Kowalskiej, orędowniczki Bożego Miłosierdzia, kanonizowanej w 2000 r. oraz 150 rocznica posługi Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie. W naszym kościele w czasie każdej Mszy św. odmawiamy dziś Akt Zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu, a po popołudniowej Mszy św. o godz.1630 odprawimy nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Miłosierdzie źródłem pojednania” . Tydzień Miłosierdzia zachęca nas do podjęcia posługi miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, ubogich i potrzebujących naszej pomocy. Podejmijmy to dzieło miłosierdzia.
  3. Jutro przypada święto św.Katarzyny  Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki  Europy. Jutro też rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  4. We wtorek 30 kwietnia liturgiczna Uroczystość św. Wojciech biskupa i męczennika.
  5. We wtorek również po wieczornej Mszy świętej o godz.1730 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiali przez cały miesiąc maj po Mszy św. popołudniowej. W niedziele po Mszy św. o godz. 1630, w tygodniu po Mszy św. o godz. 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej.
  6. W środę – 1-maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnik, a w czwartek – 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  7. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąc. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa.
  8. W piątek – 3 maja – przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY  KRÓLOWEJ  POLSKI, głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele odprawimy według porządku niedzielnego W tym dniu na każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
  9. W sobotę – 4 maja – obchodzimy Święto św. Floriana, męczennika, patrona naszej parafii i miasta Krakowa. W naszej parafii będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową ku czci św. Floriana. Ks. Proboszcz Grzegorz Szewczyk serdecznie zaprasza na Uroczystą Sumę Odpustową o godz.1200, którą odprawi Jego Escelencja Ks. Abp Marek Jędraszewski .