Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019

 1. Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim modlącym się w naszym kościele najlepsze życzenia, niech Chrystus Zmartwychwstały napełni nas radością, pokojem, nadzieją i miłością. Niech blask poranka wielkanocnego opromienia naszą codzienność tak, byśmy potrafili dzielić się z innymi wiarą w zwycięstwo dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią. Radosnego świętowania w gronie rodzinnym, wśród bliskich i znajomych. Wesołego Alleluja!
 2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przygotowali kościół do Uroczystości Wielkanocnych. Najpierw Siostrze Janinie i Paniom współpracującym, a także Panu Organiście Januszowi i Panom Kościelnym. Wszystkim Wam Siostry i Bracia za wspólne trwanie na modlitwie.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte
  w naszym kościele odprawiamy według porządku niedzielnego. Składka tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św.Jana Pawła II w Krakowie.
 4. Przez cały tydzień będziemy przeżywali Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość
  od pokarmów mięsnych.
 5. Uroczystość św. Wojciech zwykle przypadającą 23 kwietnia, ze względu na przypadającą Oktawę Wielkanocy będziemy obchodzili we wtorek 30 kwietnia br.
 6. W przyszłą niedzielę – 28 kwietnia – przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nowenna z Koronką do Miłosierdzia Boże w naszym kościele dzisiaj i jutro przed Mszą świętą popołudniową a więc o godzinie 16.25. W następne dni tygodnia po wieczornej Mszy św.
 7. Polecajmy miłosiernemu Bogu naszych zmarłych

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !