Ogłoszenia Duszpasterskie: 5 Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r.

  1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  2. Jutro – 11 lutego – w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. Jutro też przypada XXVII Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730. Liturgii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi kustosz Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i proboszcz parafii w Zakopanem Olczy Ks. Jerzy Grzyb. W czasie Mszy świętych o godzinie 900 i 1730  udzielimy Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Prosimy aby osobom starszym i chorym umożliwić przybycie do świątyni. Od godziny 1000 do 1700 będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej Lourdeńskiej. O godzinie 1500 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Adoracja zakończy się o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych, a szczególnie chorych, cierpiących, starszych i opiekujących się chorymi do udziału w tych Uroczystościach.
  3. Dom Pomocy społecznej im. Helclów zaprasza opiekujących się w domach osobami starszymi lub chorymi do skorzystania z bezpłatnej pomocy i wsparcia w ramach warsztatów i poradnictwa. Spotkania dla opiekunów  w środy o godzinie 1600 w Domu Pomocy Społecznej im. Helclow przy ul. Helclów 2. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii a także są zamieszczone na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  4. W liturgii tygodnia w czwartek przypada  święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
  5. W dniach od 25 września do 2 października br. organizowana jest pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej do Grecji  (śladami św. Pawła). Szczegółowy program oraz  inne informacje   można otrzymać w zakrystii.
  6. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.
  7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w kolejnym tygodniu.